*/ LİDERSAN

2007 yılında bitkisel sıvı yağ ile birlikte bitkisel katı yağ üretimine başlayan Lidersan Gıda, son teknoloji ile el değmeden kaliteli ve güvenli gıdalar üretmektedir. Hedefimiz tüketicilerimizin ihtiyaç ve beklentilerini sürekli olarak karşılamakla birlikte ulusal ve uluslararası normlara uygun kaliteli ve güvenli gıdalar üreterek müşterilerimizin memnuniyetini sağlamaktır.

Lidersan Gıda 2007 yılında 55.000 ton/yıl olan sıvı yağ üretimini, yeni yatırımlarla 2013 yılında 180.000 ton/yıl kapasiteye ulaştırmıştır.

2010 yılında sos, içecek hazırlama ve dolum tesisi devreye alınmıştır. 2012 yılında ise paket margarin üretimine başlanmış ve ürün gamı 2013 yılında endüstriyel margarin üretimi ile genişlemeye devam etmiştir. Altunsa Profesyonel markasıyla oteller, restaurantlar ve catering şirketleri gibi ev dışı tüketimine yönelik işletmelere; pastaneler ve unlu mamul imalathanelerine; bisküvi, kek, çikolata üreticileri başta olmak üzere gıda sanayisine yönelik olarak formüle edilmiş özel bitkisel margarinler dünya mutfaklarının vazgeçilmezi olmayı hedeflemektedir.

Tüm bu amaçlar doğrultusunda üretimde kullanılan tüm hammaddeler, fabrikaya giriş anından sevk edilinceye kadarki süreçte kalite güvence birimi tarafından son teknoloji cihazlarla donatılmış laboratuvarımızda analizleri yapılarak tüketicilerimizin beğenisine sunulmaktadır. Bunun dışında uluslararası bağımsız akredite kuruluşlar tarafından analizlerimiz desteklemekle birlikte GDO testleri de yaptırılmaktadır. Lidersan Gıda olarak ürünlerimizin hiçbirinde GDO bulunmamaktadır. Lidersan Gıda, TS EN ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetimi Sistemi ve Helal Gıda sertifikalarına sahiptir.

Ayçiçek yağı, zeytinyağı, margarin ve sos üretimleriyle (Limon Sosu, Nar Aromalı Sos, Sirke) dünya mutfağına lezzetler katan Lidersan Gıda, ürünlerini Altunsa markası ile iç piyasada ve dış pazarda Afrika’dan Orta Asya’ya kadar büyük bir alanda Türkiye’nin ismini gururla taşımaktadır.

Lidersan Yağ Fabrikası

  • Yıllık Üretim Kapasitesi:
  • 180.000 Ton /Yıl Bitkisel Yağ Rafine Üretimi
  • 220.000 Ton / Yıl Bitkisel Yağ Dolumu
  • 10.800 Ton / Yıl Sos Üretimi
  • Makine Parkı: 8 Dolum Hattı